Vrasja e 20 vjecares nga Fieri, familjaret kerkojne drejtesi

Vrasja e 20 vjecares nga Fieri, familjaret kerkojne drejtesi

1786
20-vjeçarja Anxhela Meçaninga Fieri që humbi jetën në Torino pasi u dhunua dhe u hodh brutalisht nga një makinë në ecje , sot familjaret Dritan Meçani, babai i Anxhelës ka thene se e bija ishte larguar nga Fieri me një djalë. Ajo më pas ishte martuar me një burrë italian ,të madh në moshë, por që nga ajo ditë nuk ishte kthyer kurrë në shtëpi, pasi nuk kishte dokumente. Madje e reja nuk kishte mundur të kthehej as 5 muaj më parë në Fier, kur  e ëma u nda nga jeta.
Babai Dritani dhe gjyshi i Anxhela Mecanit, vajzes qe u vra duke e hedhur nga makina ne Torino te ItaliSe kerkone sot  te vendoset drejtesia. Ata gjithashtu kane kerkuar ndihme pasi nuk kane asnje mundesi per te sjell trupin e pajete te vajzes se tyre nga italia ne shqiperi.Duam ndhmen e shtetit.Vajza ka ikur ne itali me nje djal shqiptar.Kemi tentuar te mbledhim leke per te sjell trupin e mbeses ne shqiperi.Por nuk kemi mundur.
NGJARJA
Shqiptarja Angela Meçani u hodh nga një makinë në ecje e sipër në Torino dhe gjeti vdekjen një ditë më pas në spital (e diel 10 qershor). Vajzës i është gjetur një dokument identifikimi në rrobat që mbante veshur por edhe telefoni celular, të cilin e kanë sekuestruar tashmë hetuesit.