VIDEO/Vritet ambasadori rus në Turqi

179

Ambasadori i Rusisë në Turqi qelluar me arme zjarri  në një galeri arti në Ankara.


Ambasadori Andrey Karlov fillimisht ka mbetur i plagosur dhe është dërguar në spital por me pas ka humbur jeten
Autori i kerij sulmi me pas vrasjes se ambasadorit Rus ka thirrur se kjo eshte hakmarrja ndaj Alepos ne Siri
Dyshohet se sulmi është bërë nga ekstremistë islamik