Video/Sekuestrohen 7 pako me 16 kg droge.

95

Goditet një rast i prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike
Arrestohet në flagrancë një shtetas
Sekuestrohen 7 pako me 

16 kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva.
Seksioni kundër Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Berat, më datë 07.02.2017, kanë bërë të mundur kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasit:
Kastriot Bregu 58 vjeç, banues në Skrapar.
Arrestimi i këtij shtetasi i bë pasi në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative dhe gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e shtetasit Kastriot Bregu, iu gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale,
7 pako të mbështjella me letër natribani me peshë 16 kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva.
Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, parashikuar nga neni 283/1 i Kodit Penal.