Video/Sekuestrohen 224 kg droge dhe nje sasi municione ne Zhame

539

Drejtoria e Policise Qarkut Fier

Finalizohet me sukses operacioni antidrogë i koduar “ZHAME”.
Sekuestrohen armë, drogë e municione.
Sekuestrohen 224 kg lëndë narkotike Cannabis Sattiva si edhe 1 armë gjahu pa leje dhe 163 fishekë.
Arrestohet në flagrancë poseduesi i tyre.
Në bazë të informacioneve të mara dhe punës nga Sektori për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Lushnje, u finalizua me sukses operacioni antidrogë i koduar “ZHAME”.
Operacioni u zhvillua në banesën e shtetasit Sami Ibaliu, 56 vjeç, banuas në fshatin Zhamë, Lushnje.
Gjatë operacionit nga kontrolli i ushtruar në banesën e tij u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provave materiale:
– 224 kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva.

– 1 armë gjahu pa leje.

– 153 fishekë të kalibrit 7.62mm.

– 10 fishekë pistolete.

Ndaj personit të mësipërm u mor masa e arrestit në flagrancë për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve dhe municionit luftarak”.