Video/Protestuesit e Mbrostarit ,qellojne me veze mbi Bashkine

505

Pasi kane dale te zhgenjyer nga takimi me kreun e Bashkise Fier protestuesit kane dale para bashkise duke hedhur thirjet  kunder vendimit te ndertimit te impiantit te mbetjeve urbane . Protestuesit me pas jame shperndare por duke mbuluar me parrulla makinen e kreut te bashkise dhe goditur me veze ne godinen e ketij institucioni. Nderkohe e gjithe protesta ka qene nen mbikqyrjen e forcave te policise bashkiake dhe te policise se rendit