Video/Ministrja Gjermeni habitet me ndryshimin ne parkun qendror Fier

374

Ministrja e Zhvillimit Urban Eglantina  Gjermeni dhe kreu i bashkise Fier Armando Subashi te shoqeruar edhe nga deputetja e PS Adelina Rista dhe prefekti Bushaj  kane inspektuar sot nje tjeter investim qe po zbatohet ne parkun qendror te Fierit. Ministrja Gjermeni ka shprehur habine mbi ndryshimin qe ka pesuar hapsira ku do te shtrihet parkuvi ri i qytwtit te Fierit .Prej ketej Ministrja Gjermeni  ka shprehur me nota vleresuese punimet qe po kryhen dhe dukshem po marrin cdo dite formen e projektit .