Video/Ja rruget ne Fier,jetojm ne fshat apo qytet

462

Kjo eshte situata e rrugeve rreth 100 meter nga qendra e Fierit. Gropa me uje dhe balte eshte pamja qe te afron porsa futesh mes bllokut te pallateve prane shkolles “Andon Xoxa “. I gjithe rrjeti rrugor ne kete bllok pallatesh ne lagjen 29 Nentori , ku jetojn qindra familje kalojne ne keto rruge si ne fshat .Mbas perpjekjesh dhe ankesash te shumta te banoreve ,rreth 3 vjet me pare banoret menduan se shpetuan ,pasi u be i mundur riparimi i ketyre rrugeve  . Por pas 3 vjetesh ,gjithcka eshte kthyer pas, jo ne kohe ,por ne nje situate qe e vendos ne veshtiresi kete komunitet . Banore te shumte sot kane shprehur pakenaqesi dhe kritika te ashpra ndaj bashkise e cila merret me lyerje fasadash dhe jo me problemin qe jane gropat e thella dhe mungesa te rrugeve dhe ndricimit.