Video/Deshmon ne prokurori,studentja nga Fieri qe sperkati me salce Nikollen

345

Studentja fierake Mirela Ruko që pak muaj më parë hodhi salcë në kokën e ministres së Arsimit Lindita Nikolla ka dhënë sot dëshminë e saj në prokurorinë e Tiranës.
  Ruko është paraqitur mesditën e sotme në prokurorine e kryeqytetit ku është pyetur në lidhje me ngjarjen dhe deklarata e saj.

Mbrëmjen e 17 nëntor 2016  , studentja Mirela Ruko hodhi një bidon me salcë në kokën e ministres Lindita Nikolla.

Ajo fillimisht u ndalua nga policia e cila e la të lirë disa orë më pas. Megjithate Ruko nuk i shpëtoi një denoncimi dhe nisjes së hetimeve ndaj saj.