Video/Banoret e Mbrostarit me thirrje para gjykates

309

Dhjetra banore te Mbrostarit kane protestuar ne mesditen e sotme para dyerve te Gjykates Fier . Lironi Zylyftarin kane qene thirrjet e banoreve te cilet kerkojne lirimin e 65 vjecarit Zylyftar Delibashi i cilu u shoqerua nga policia para disa ditesh me akuzen per grumbullim te paligjshem dhe bllokim te rruges Fier Lushnje . 65 vjecari ishte pjesmarres ne protesten qe kane nisur prej nje jave banoret e Mbrostarit kunder vendimit te bashkise per ndertimin e impiantit te plehrave ne kete zone