VIDEO/Aksident ne Vajkan, 3 te plagosur

344

Nje aksident ka ndodhur mengjesin e sotem rreth ores 10:30 ne aksin rrugor Fier – Lushnje ne vendin e quajtur Vajkan. Nje automjet ka humbur kontrollin dhe ka dale jashte rruge duke u permbysur. Informacionet e para bejne te ditur se jane plagosur 3 persona qe jane derguar ne spital.Shkak mendohet se eshte terreni i reshqitshem .Te plagosur kane qene ne mjetin tip “Peugeot” jane Tomor Selamaj 64 vjec dhe Xhemile Selamaj 52 vjec burre e grua tjetri eshte ne sallen e operacionit.Ne automjet kane qene 4 persona

Info e policise

Fier!
Informacion paraprak.
Më datën 07.02.2017, ora 09:55 , në aksin rrugor Fier – Lushnjë, në vendin e quajtur “Vajkan”, shtetasi T.S, 64 vjeç, duke drejtuar mjetin tip Pezho, me targa AA 273 IT, ka humbur kontrollin e mjetit dhe për pasojë janë dëmtuar shtetasi S.S, 58 vjeç, shtetasi N.M, 57 vjeç, shtetesja Xh.S, 52 vjeçe, të gjithë banues në Tiranë.
Shtetasit e dëmtuar ndodhen në Spitalin Rajonal Fier nën kujdesin e mjekëve.
Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të ngjarjes.