Video/Aksident ne kthesen Portez vdes 59 vjecari

5257

Nje 59 vjecar ka humbur jeten si pasoje e nje akaidenti tw ndodhur ne kthesen e Portez. Nje automjete ka perplasur 59 vjwcarin Fatmir Lamaj qe po udhetonte me biciklete.Fier!
Informacion paraprak.
Më datën 23.12.2016, rreth orës 10:40, në aksin rrugor Fier – Patos, në vendin e quajtur karburanti “Alpet”, Portëz, shtetasi Agron Nuhaj, 61 vjeç, banues në Patos, duke drejtuar mjetin tip kamioncine, me targa FR 2577 D, ka aksidentuar me vdekje shtetasin F.L, 59 vjeç, banues në Mbrostar, i cili po udhëtonte me biçikletë.
U shoqërua në Komisariat drejtuesi i mjetit dhe po kryhen veprimet proceduriale.

Në vendngjarje ka shkuar grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.