VIDEO/ Policia dhunon protestuesit kundër plehrave

461

Këto janë pamjet e dhunës së mëngjesi të ushtruar nga policia ndaj protestuesve që kundërshtojnë ligjin e plehrave.
Në orët e para të mëngjesit dhjetëra forca policie, Shqiponja dhe ata të Komisariatit numër 1 kanë shkuar pranë parlamentit dhe kanë tentuar që të shpërndajnë protestën, e të heqin çadrat.
Policia ka shfrytëzuar orët e mëngjesit kur njerëzit janë në gjumë dhe media është e vakët në atë orë, por menjëherë janë bërë denoncimet në rrjetet sociale.
Gjatë dhunës së ushtruar policia ka arrestuar edhe dy protestues, një nga Kukësi e një nga Lushnja.