Video/ PD Fier: Ja kush do jene kandidatet e ardhshem per deputet

1577

Nisin ethet parazgjedhore per propozimin e emrave per kandidatet per deputet per zgjedhjet e Qershorit 2017.Kreu i PD ne Fier Luan Baci ka bere publik qendrimin e tij dhe forces qe perfaqeson ne lidhje me kandidatet e mundshem qe do te marrin pjese ne kete gare elektorale.

 Kreu i PD ka zbuluar fillimisht se ai nuk do te jete pjese e kesaj gare ndersa emrat e tjere te cilet do te marrin pjese ne gare do te kalojne permes propozimeve nga antari i thjeshte i PD deri ne filtrat per pastertine e figures se kandidatit per te cilen jane ngritur 23 departamente te verifikimit te pastertise se figurave.

Baci ka thene se kandidatet e PD do te jene njerez te zgjedhur ,me sfond te paster te figures nga sistemi i drejtesise por edhe ne nivelin e duhur arsimor dhe intelektual.Baci gjithashtu eshte shprehur se PD nuk pret vetem kandidatura brenda strukturave  por per te gjithe ata qe duan dhe ndjejne veten pjese e ndryshimit qe duhet te marre vendi ne keto zgjedhje.Pas propozimit te emrave per kandidat ne strukturat baze te PD ata do te marrin edhe miratimin nga kryesia. Deri tani nuk ka emra te pervecem te kandidateve por me teper rendesi merr pastertia dhe vlerat e cdo kandidati qe do perfaqesojn PD Fier ne zgjedhjet e Qershorit 2017