Ushtron dhunë fizike dhe kanos prindërit e tij, arrestohet

696

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Mallakastër, arrestuan në flagrancë shtetasin:
-Ermal Malaj, 31 vjeç, banues në lagjen “28 Nëtori”, Ballsh
Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në banesën e tij në lagjen “28 Nëntori”, ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike si edhe ka kanosur me thikë prindërit e tij, shtetasit H.M, 58 vjeç dhe T.M, 53 vjeçe.
Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Dhunë në familje” parashikuar nga Neni 130/a/4 i Kodit Penal.