Ushqimet qe duhet te konsumoni per nje shendet te mire

167

Mbani shëndetin tuaj, trupin tuaj, duke konsumuar ushqimet e duhura.

Sipas studimeve te ndryshme kemi zbuluar 50 ushqime qe të gjithë njerëzit duhet të shtojne në dietat e tyre.

Dhe do te shikoni se si keto ushqime do tu ndihmojne te jeni me te shendetshem.

Disa nga ushqimet qe duhet te konsumoni jane: Spinaqi, kikiriket, shalqiri, qershite, shega, patatet, karrotat, peshku, fasulet e kuqe, arret, avokadot, kerpudhat, vaji i ullirit, kosi, qumshti, fiku, brokoli, domatet, caji, pjepri etj.