Video/Kalonte mbi akull,bie dhe mbytet ne rezervuar  40 vjecari nga Petova

1293

Fier!
Informacion paraprak.
Më datën 11.01.2017, ora 13:20, në liqenin e fshatit Petovë, Fier, shtetasi Hajredin Xhelo  rreth 40 vjeç, bari në fshatin Petovë, duke provuar të qëndroi sipër akullit të liqenit, është thyer akulli dhe është fundosur.

Për pasojë ka gjetur vdekjen.
Në vendgjarje ka shkuar grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e ngjarjes.
Gjithashtu në vendngjarje janë nisur polumbarët për të bërë të mundur nxjerjen e viktimës nga thellësia.