Tentativa e përdhunimit ne Roskovec,flasin familjarët

Tentativa e përdhunimit ne Roskovec,flasin familjarët

641

Gjatë ditës së sotme në gjykatën e Fierit kanë mbërritur tre të rinjtë e akuzuar për kryerje të marrëdhënieve seksuale me dhunë e mbetur në tentative dhe heqje te paligjshme të lirisë, për caktimin e masës së sigurisë.

Tre të rinjtë mbrëmjen e të hënës tentuan të përdhunonin një vajzë të mitur në një fshat të bashkisë Roskovec.

Ndërkohë që familjarët e Marjus Calamenit, thonë se ai eshte i pafajshemSipas babait te Marjusit, djali tij u ka dhene shokeve bicikleten dhe se eshte arrestuar vetem sepse u gjet bicikleta ne vendngjarjeBabai i Marjusit, Izet Calameni thote se i biri ka qene duke vjele domate dhe se ka 40 deshmitare