Të shtëna me armë në aeroport në SHBA, disa të vdekur

66

Të shtëna me armë zjarri janë raportuar në aeroportin e Floridas në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, duke shkaktuar disa viktima.
Sipas mediave amerikane, 9 persona janë qëlluar me armë. Ka qenë një person i armatosur që hapi zjarr, duke lënë 3 të vdekur dhe 6 të plagosur. Ky i fundit është arrestuar nga policia.
Shkaqet e ngjarjes nuk janë të qarta, ndërkohë që autoritetet kanë evakuuar urdhëtarët nga aeroporti.