ARTIKUJT E FUNDIT

Zbulohen 2 grupe qe kryenin vjedhje në Fier , ne...

Fier Policia zbulon 2 grupe që kryen vjedhje në disa zona të Fierit. Në lidhje me vjedhjet që kanë ndodhur gjatë natës, policia e Fierit ka...

Skandal në shkollat 9-vjeçare, nxënësit 11 vjeç pyeten a kanë bere….

Një studim kombëtar që synon të zbulojë më shumë mbi sjelljen shëndetësore të nxënësve shqiptarë të moshës 11, 13 dhe 15 vjeç ka ngjallur...

Policia : Ngjarjet dhe veprat ne 24 oret e fundit ne...

Komisariati i Policisë Mallakastër Më datë 24.05.2018, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës Shkallës Parë Fier, për shtetasen G.S, vjeç 25, banuese në Fermë...

Reagojne familjaret e 21 vjecares qe vdiq nga gripi : Te...

Ende nuk jane thare lotet ne familjen Gjeka ne Mujalli te Fierit nga humbja e jetes se bijes se tyre ,21 vjecares Xhuljeta Gjeka...

Pezullohet nga detyra mjekja e Spitalit Fier

Pezullimi nga ushtrimi i detyrës së mjekut të shtetases Ina Ruzhdija, me detyrë mjeke në Repartin e Urgjencës së Spitalit Rajonal Fier. Me vendimin Nr....

Gjermania thote fjalen e fundit: Shumë herët për të hapur negociata...

  Kryetari i Komisionit të Jashtëm në Parlamentin gjerman Gunther Krichbaum, gjykon se është ende shumë herët për hapjen e negociatave të BE-së me Shqipërinë. ‘Në...

Ekstradohet fieraku i dënuar për vrasje

Eshte ekstraduar nga Anglia një shtetas shqiptar 49 vjecar i lindur në Fier. Ai është Shpëtim Bushaj i dënuar në Shqipëri me 20 vjet burg...

Sondazhi i KE zbulon se ;Shqiptarët jane populli më mosbesues...

“Burri kur jep fjalën therr djalën”, “Shqiptari kryet e pren dhe besën s’e then”. Prej shekujsh besa e shqiptarëve ka qenë një nga karakteristikat...