ARTIKUJT E FUNDIT

Tenton te grabis me arme ,banken ne Lushnje , arrestohet autori

Nje person ka tentuar kete pasdite te grabise me arme nje banke ne qytetin e Lushnjes. Banka ishte e mbyllur ndersa autori ka qelluar...

INSTAT: Shqiptarët po vdesin nga zemra, goditjet në tru dhe tumoret

INSTAT ka publikuar të dhënat për numrin e vdekjeve në vitin 2017, ku rezulton se ato kanë qenë në rritje. Dy faktorët kryesorë që...

Vidhet nje banese ne Roskovec, ne kerkim autoret

Komisariati i Policisë Fier Më datë 21.05.2018, gjatë natës, në lagjen nr 2, Roskovec, është vjedhur banesa e shtetases V.S, vjeç 46, ku kanë marrë...

Fier:Arrestohet 22 vjecari per nje doze hashashi

Drejtoria Vendore e Policisë Fier Seksioni për narkotikët Më datë 21.05.2018, u arrestua në flagrance shtetasi B.S, vjeç 22, banues në fshatin Pojan-Fier, pasi në lagjen...

Detaje te reja per skemen e mashtrimit 200 mije euro ne...

Skema e mashtrimit Çifti Kajolli nga Dërmënasi i Fierit kishte nisur aktivitetin e paligjshëm të mashtrimit të personave të ndryshëm për përfitimin e parave që...