Si u qelluan sot nga rrufeja dy kunatat ne Ferme!?

3703

Kjo eshte kasollja ku u qellua sot nga rrufeja gruaja 70 vjecare nga Ferma e Clirimit .Kasollja ndodhet ne afersi te shkolles se Fermes. Ngjarja ndodhi rreth ores 12 e 30 minuta ndersa 70 vjecarja Zonje Begaj kishte mbledhur lakra dhe shkoi brenda kesaj kasolle per tu mbrojtur  motit me shi dhe  stuhise . Disa metra larg saj jashte kasolles, ka qene kunata e saj 65 vjecarja Bajame Vrenozi  e cila duket se pasi e ka zene shiu ,ka nisur te nxitoj pergjate kasolles per tju bashkuar kunates .Ka qene ky momenti qe e ka shpetuar nga vdekja pasi rrufeja ka goditur  per vdekje brenda kasolles 70  vjecaren Zonje Begaj dhe plagosur kunaten e viktimes 65 vjecaren Bajame Vrenozi, te ciles per shkak te shkarkeses elektrike te rrufese ,i jane djegur rrobat .Mrekullisht ajo i ka shpetuar vdekjes dhe eshte jashte rrezikut per jeten.Trupat e dy grave jane cuar ne spitalin rajonal ne Fier ndersa  ne vendngjarje ka shkuar edhe grupi hetimor i policise fier per te kryer aktet proceduriale