Shuhet ne moshe te re aktorja e njohur

Shuhet ne moshe te re aktorja e njohur

151

 

Ylli i “Twin Peaks”, Pamela Gidley ka humbur jetën në moshën 52-vjeçare

Aktorja, e njohur edhe për rolet televizive në shfaqje të tilla si CSI: Crime Scene Investigation, The Closer dhe MacGyver, vdiq në shtëpinë e saj.

Gidley u quajt gruaja më e bukur në botë pasi luajti rolin e Teresa Banks në filmin ‘Twin Peaks, Fire Walk with Me’ në vitin 1992.