Shqiptari fitoi me nokout ndaj serbit por thote se greqia eshte  vendi qe dua

116

Florian Marku ka shkaktuar jo pak bujë në Shqipëri pas fitores ndaj serbit Matic në fundjavë teksa e mposhti që në raundin e parë.Kickboxeri me origjinë shqiptare ka dhënë një intervistë për mediat greke, ku ka shprehur edhe ndjenjat dhe kranarinë e madhe që ka gjak shqiptari por “Greqia është një vend që e dua, pasi familja ime më ka rritur këtu. Nuk e ndërroj me asnjë vend në botë, por gjaku im është shqiptar. Shqipëria është shtëpia ime. Dua që të gjithë të më kuptojnë. Për njerëzit e mi unë jam idhull dhe do më mbështesin gjithmonë”, u shpreh ai në një intervistë për mediat greke.

Kujtojmë që Florian Marku është rritur në Greqi, ka hedhur hapat e parë në këtë sport të vështirë, dhe vijon të stërvitet në vendin fqinjë për të sfiduar edhe kampionët më të mëdhenj në botë për këtë sport.