Shkakton aksident duke demtuar dy pasagjer arrestohet 52 vjecari

813

 Specialistët e Seksionit të Qarkullimit Rrugor, arrestuan në flagrancë shtetasit:

 

-Agim Mesuti, 52 vjeç, banues në fshatin Siqec, Fier, pasi:

 

Në fshatin Rozhdie, duke drejtuar mjetin tip Benz, me targa FR 3819 C , ka humbur kontrollin e drejtimit të mjetit dhe ka dalë nga rruga ku për pasojë janë dëmtuar shtetasit (pasagjer) E.M, 80 vjeç, H.A, 56 vjeç, të dy banues në fshatin Siqec, të cilet ndodhen në Spitalin Rajonal Fier nën kujdesin e mjekëve.

(Neni 290 Kodit Penal).

 Nderkohe eshte arrestuar gjithashtu 

-Sotir Marku, 57 vjeç, banues në lagjen “Sheq i Madh”, Fier, pasi:

 

Në aksin rrugor Fier- Vlorë, në vendin e quajtur “Qafa e Koshovicës,” është kapur nga shërbimet e policisë, duke drejtuar motorçikletën tip”Honda” në gjendje të dehur.

(Neni 291i Kodit Penal).