Shirat e pare te vjeshtes , zbrazin rruget ne Fier(video)

446

Shirat e pare te vjeshtes duket se kane ardhur shpejt kete vit ndersa kane zbrazur rruget e Fierit kete mbremje te 6 Shtatorit. Ishim mesuar qe mbremjet te mbushnin shetitoren kryesore te Fierit si dhe lokalet dhe baret per kafen apo ndonje birre te ftohte mbrwmjeve ndersa ulja e temperaturave dhe shirat duket se kane mbyllur fieraket ne shtepi apo brenda bareve dhe kafeneve.Duket se kjo sutuate do zgjase disa dite deri ne fundjave ndersa ne javen ne vazhdim do te kete serish dite me diell. Shirat e dites se sotme ndryshe nga here te tjera nuk kane qene te furishme ndersa fatmirsisht nuk ka pasur as nderprerje te energjise qe eshte per te mbajtur mend.