Video/Sekuestrohet 370 kg lëndë narkotike ne Kamcisht

434

Tjetër Operacion anti Cannabis. 
Sekuestrohet 370 kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva në proces tharje.
Shpallen në kërkim dy persona.
Shërbimet e Policisë në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative se në fshatin Kamçisht, Memaliaj, në banesën e shtetasve K.M dhe F.M përpunohet lëndë narkotike Cannabis Sattiva, u zhvilluan një operacion.
Si rezultat i këtij operacioni, nga kontrolli i ushtruar në këtë banesë, në dy bodrumet e saj dhe në një kasolle afër shtëpisë u gjet lëndë narkotike në proces tharje.
Pesha totale e lëndës narkotike ishte 370 kg.
Dy shtetasit e lartpërmendur në momentin që ka ndërhyrë policia nuk ndodheshin në banesë.
Nga ana e Shërbimeve të Policisë u bë shpallja në kërkim e shtetasve:
 K.M dhe F.M, banues në fshatin Kamçisht, Memaliaj.
Policia po punon për kapjen e autoreve. 
Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprime të mëtejshme.