Rikthehet i ftohti i acartë .

59

E premtja si edhe fundjava do të sjellin rënie të ndjeshme të temperaturave:
Në zonat malore, sipas Meteoalb, temperaturat minimale do të jenë -15 apo -16 gradë celsius dhe ato maksimale në -4 apo -5 gradë C.
Në zonat bregdetare dhe ato të ulëta, temperaturat minimale do të luhaten nga -4 në 2 gradë C dhe maksimalet deri në 8 gradë C.
Era do të fryjë mesatare në tokë. Ndërsa në det me shpejtësi 30 km/h, nga drejtimi Lindor duke gjeneruar et dallgëzim 3 ballë.