Prangoset per vjedhjen e 80 kg ullinj

728

Drejtoria e Policise se Qarkut Fier

 Nga Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Divjakë, u arrestua në flagrancë shtetasi:

 

-Fadil Hoxha, 53 vjeç, banues në fshatin Grabian, Divjakë, si edhe u procedua penalisht shtetasi A.M, 14 vjeç, pasi:

 

Të dy këta shtetas janë kapur në flagrancë duke vjedhur një sasi prej 80 kg ullinjë në tokën e shtetasit Th.Dh, 53 vjeç, banues në fshatin Xenkë Divjakë.

(Neni 134 dhe 25 i Kodit Penal)