Prangoset 24 vjecari qe tentoi te rrembej me dhune ,canten e nje shtetasi

1146

Fier, Roskovec!Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim.

Kapet autori i dyshuar i cili tentoi të vjedhi me dhunë shumën prej 3.500.000 lekë një shtetasi.

Nga Specialistët për Krimet në Komisaritin e Policisë Fier u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit të shpallur në kërkim:

-Paulo (Patriot) Zeka, 24 vjeç, banues në fshatin Ngjeqar, Roskovec.

Ndalimi i këtij shtetasi u bë sepse në Roskovec, pasi ka goditur me një shkop druri në hyrje të banesës shtetasin Artur Çepele, 49 vjeç, banues në Roskovec, ka tentuar t’i rrëmbei me dhunë çantën me rreth 3.500.000 lekë.