Pranga 31 vjecarit nga Fieri qe dhunoi gruan dhe femijen e tij

932

Fier!
Ushtronte dhunë ndaj bashkëshortes dhe djalit, ndalohet nga policia.
Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Fier, ndaluan shtetasin:
-Brunavil V., 31 vjeç, banues në Fier.
Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi dyshohet se në vazhdimësi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikollogjike ndaj bashkëshortes së tij, shtetases V.V, 31 vjeçe, dhe sipas kallzimit të saj, ai ka ushtruar dhunë edhe ndaj djalit të tyre të mitur 4 vjeçar.
Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Dhunë në familje” parashikuar nga Neni 130/a/2/4 i Kodit Penal.