Policia sekuestron  “Santa Quaranta-n” dhe pasuritë e Balilit

120

Dhjetëra forca policore kanë shkuar në kompleksin e njohur të Balilajt, Santa Quaranta. Balili është ende person në kërkim për llogari të drejtësisë greke dhe asaj shqiptare, pasi dyshohet se drejtonte një grup kriminal të trafikut të drogës drejt Europës.

Sot është zbatuar kërkesa të Prokurorisë së Krimeve të Rënda drejtuar Gjykatës për vendosjen e sekuestros për disa prona të familjes së Klement Balilit.

Pasurive dhe hotelit të ish-kreut të Transporteve në Sarandë, të dyshuar për trafikant droge i është vendosur sekuestro preventive.