Policia ndalon 2 shtetas të shpallur në kërkim.

700

Fier!  

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Fier, kapën dhe ndaluan shtetasit e shpallur në kërkim:

 

1.Blerim Brama, 35 vjeç, banues në fshatin Nikël, Krujë, pasi:

 

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier, e ka dënuar me 4 muaj burg për veprën penale “Shkatërrimi i pronës”, “në rrethana rënduese” parashikuar nga Nenet 150 dhe 50/gj të Kodit Penal.

 

2.Klodjan Bajgora, 28 vjeç, banues në fshatin Baltëz, Fier, pasi:

 

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier, e ka dënuar me 4 muaj burg për veprën penale “Dhunë në familje” parashikuar Neni 130/a/1 i Kodit Penal.