Atentati ne Fier,policia ndalon shtetasin që mbeti i plagosur 

1442

Fier!
Policia e Fierit ndalon shtetasin që mbeti i plagosur në atentatin që ndodhi më datën 20.11.2016 në lagjen “Afrimi i Ri, Fier, për veprën penale “Veprime që pengojnë zbulimin e të vërtetës”.
Specialistët e Sektorit për Hetimin e Krimeve të Rënda ndaluan shtetasin:
-Ari (Ilirjan) Alinani, 39 vjeç, banues në Delvinë.
Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi dyshohet si autor për kryerjen e veprës penale “Veprime që pengojnë zbulimin e të vërtetës”, parashikuar nga Neni 301 i Kodit Penal.

Ndalimi i tij u bë në dhomën e paraburgimit të spitalit Fier pasi shtetasi i dyshuar është person i plagosur në ngjarjen dhe ndodhet për mjekim në spital.