Plagos me arme gjahu bashkfshatarin ne Mallakaster

862

Fier!
Ngjarja ka ndodhur në datën 20.08.2016, rreth orës 10:50, në Spitalin Rajonal Fier ka shkuar i plagosur me armë gjahu shtetasi Taulant Hazizaj. 38 vjeç, banues në fshatin Kutë, Mallakastër.

Shtetasi Taulant Hazizaj ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Policia me të marrë njoftimin ka bërë të mundur identifikimin dhe po punon për kapjen e autorit të dyshuar të kësaj ngjarje, shtetasin F.M, 24 vjeç, banues në fshatin Kutë, Mallakastër.

Në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar 2 armë gjahu çifte.

Vijon