Pjaniç rrëfen prapaskenën e kalimit tek Juventus dhe një episod me PSG

74

Miralem Pjaniç gjatë një interviste për France Football e ka bërë të qartë se ka zgjedhur Juventusin për të fituar trofe. Boshnajku ka folur 360grade për jetën e tij dhe deklaron se transferimi i tij nga Roma tek Juventus ka pasur një qëllim të qartë, fitoren…

“Në janar isha shumë pranë PSG. Kjo është e vërtetë. Por në atë periudhë Roma po luftonte për titullin dhe Sabatini më telefonoi duke më thënë se nuk do të shisja edhe për 50 milionë euro”, rrëfeu Pjaniç. Ai pranon se në Itali konkurenca është më e lartë dhe Roma, Napoli, Inter e Milan janë gati të përfitojnë nga ndonjë gabim i Juventusit. Edhe Fiorentina është në këtë grup”, tha Pjaniç.