Perplas nje karroc arrestohet 57 vjecari nga Roskoveci

1057

Fier! 

Specialistët e Seksionit të Qarkullimit Rrugor arrestuan në flagrancë shtetasin:

 

-Kujtim Shytia, 57 vjeç, banues në Roskovec, pasi:

 

Në aksin rrugor Fier-Roskovec, në vëndin e quajtur “Marinëz”, duke drejtuar motomjetin tip “Niponia” me targa FR599C, i pa paisur me leje drejtimi, është përplasur me një karrocë .

Si pasojë është dëmtuar shtetasja F.M, 33 vjeçe, banuese në fshatin Marinëz, e cila ishte duke udhëtuar me karrocë dhe ndodhet në Spitalin Rajonal Fier në kujdesin e mjekëve.

 

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Shkelje e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt” parashikuar nga Nenet 290 e 291 të Kodit Penal.