Per dy muaj do kryhen punime ne unazen lindore Fier

Per dy muaj do kryhen punime ne unazen lindore Fier

286

Ashtu sic ishte paralajmeruara ka nisur punimet ne aksin rrugor prej rotondos se ish parkut ne Fier dhe ne hyrje te rruges se Vlores  me nje gjatesi prej 700 m. Investimi ne fjale ka nisur per te permirsuar gjendjen e rruges pasi me pare ka qene amortizuar.

Sipas zbatuesve te punimeve per rreth dy muaj deri ne perfundim te punimeve  ky segment rrugor do te jete i bllokuar .Si pasoje e bllokimit te ketij segmenti rrugor apo sic quhet ndryshe pjese e unazes lindore te Fierit , mengjesi i sotem ka pasur nje fluks autonjetesh por eshte reduktuar me pas deri ne normalizim ,me nderhyrje te punonjesve te policise, tw cilet kane orientuar deejtuesit e mjeteve ne rruget e percaktuar per kalim.