Pengu i merr armen terroristit te ISIS(video)

72

Terroristët e ISIS publikojnë shpesh video gjatë ekzekutimit të pengjeve, por këtë herë gjërat nuk kanë shkuar sipas planeve të tyre.
Në momentin që një prej pengjeve ishte duke u ekzekutuar ka arritur t’i rrëmbejë armën terroristit dhe më pas ka hapur zjarr kundër tyre dy herë.
Në video ju mund të shikoni 3 burra me duart e lidhura pas shpine të urdhëruar që të bien në gjunjë nga një burrë i cili në duar kishte mitraloz.
Por, sekonda para se të ekzekutohen, njëri nga pengjet shkon disa hapa mbrapa dhe duket se e godet me kokë njërin prej ekstremistëve. 
Videoja pastaj tregon momentin kur pengu ia kap armën ekstremistit dhe hap zjarr ndaj ekstremistit tjetër.
Sipas raportimeve në media e huaja, kjo video është bërë në Afganistan.