Ja si katandisen njerezit ne kete vend(video)

Nje skene denje per vargjet dhe kohen Migjeniane te diteve te sotme.Eshte endacak dhe ka perfunduar keshtu pasi ka humbur gjithcka . Ne fillim familjen punen dhe tani kjo eshte jeta e tij prej...

Përfitimet shëndetësore dhe mënyra sesi të përgatisni eliksir trëndafili

Eliksiri i trëndafilit është shumë i shijshëm dhe ky lëng mund të bëj mrekulli duke kuruar sëmundje të ndryshme. Eliksiri i trëndafilit mund të përdoret për të kuruar plagët e shkaktuara nga çarjet e ndryshme dhe të...

Trajneri italian Claudio Ranieri (Leicester) merr titullin “Honoris Causa” nga Universiteti i Peruxhias

Te premten e ardhshme, me 7 tetor, trajneri italian Caludio Ranieri, do te marre zyrtarisht titullin “Honoris Causa” nga Universiteti i Peruxhias. Ky titull i eshte akorduar teknikut italian per “Aplikimin e teknikave shkencore ne...

Kalaja e Beratit jo vetëm destinacion turistik, por edhe skenë e veprimtarive kulturoro-artistike

Kalaja e Beratit, dje në Ditën Kombëtare të Trashëgimisë Kulturore,  në vendin e quajtur Akropoli, ushtoi nga këngët dhe vallet folklorike të qytetit dhe zonës rreth tij. Në këtë event u shpalosën vlerat më të...

Volkswagen prezanton makinen e saj elektrike

Ditën e enjte në “Paris Motor Show”, kompania Volkswagen ka prezantuar makinën e saj elektrike të së ardhmes. Koncepti i quajtur I.D do të ketë një gamë të baterisë midis 400 – 600 km dhe...

Nje femij rom i thot Rames “Na le pa kokerr leku ne xhep”(video)

Ndersa Kryeministri Rama ka vizituar ne kembe rrugen Derviah Hekali nje femije rom i ka thene kryeministrit Rama na le pa kokerr leku ne xhep ore ndersa te gjith qytetaret prane lokaleve qe kishin...