MB paralajmeron: Mos dilni nga shtepite ne 7 dhe 8 Nentor

Në datat 7 dhe 8 nëntor do të ketë një përkeqësim të madh të motit, ku do të ketë stuhi dhe reshje të shumta shiu. Pikërisht për këtë arsye, mbrëmjen e sotme Ministria e Brendshme...

Video/ Gjendet skafi i humbur ne det

Më në fund është gjetur dhe skafi i humbur më shumë se 10 milje larg ishullit të Sazanit, ku Ardian Jahaj dha në orën 06:00 të mëngjesit alarmin se i ishte mbaruar karburanti dhe...

Plas grushti ne avion, piloti ben ulje te detyruar

 Një avion që ishte nisur nga Brukseli me destinacion Maltën është detyruar të ulet në Pisa në Itali për shkak të një sherri mes pasagjerëve. Ndërhyrja e personalit të avionit për të shuar konfliktin rezultoi...

Britani:Kontroll nga dhembet shqiptareve per moshen

Shumë prej shqiptarëve që kërkojnë azil në Britani kanë mashtruar në lidhje me moshën. Sipas 'Daily Mail' shqetësimi është ngritur nga mësuesit e shkollave ku mësojnë azilantët shqiptarë, të cilët prezantohen si fëmijë, por...

Skafi ne det pa karburant,nis operacioni i shpetimit nga forcat detare

Sot rreth ores 06.00 shtetasi Fatjon Jahaj ka informuar policine kufitare se babi i tij, shtetasi Adrian Jahaj eshte nisur ngs Italia drejt Shqiperise me nje skaf privat. Ne distancen 10 milje ne veriperendim...

Aksident tek cezma e Levanit, permbyset makina

Nje aksident ka ndodhut ne vendin e quajtur cezma e Levanit kete mengjes. Nje automjet markes Citroen ka humbur kontrollin dhe ka dale nga rruga duke u permbysur. Drejtesi i mjetit qe nuk behet...