U kap me nje sasi droge,arrestohet Fieraku

Drejtoria Vendore e Policisë Fier Seksioni për narkotikët Më datë 22.04.2018, u arrestuan në flagrancë shtetasi I.D vjeç 31, banues në Fier, pasi në në lagjen “1 Maj”, gjatë kontrollit iu gjet e bllokua 10.60 gr....

Arrestohet polici ne Fier, tentoi te fuste droge ne burg

Eshte arrestuar kete mesdite nje punonjes i policise se burgut te sigurise se larte te Fierit. Arrestimini i punonjesit te polcise eshte kryer nga koleget e tij pasi nga  kontrolli i ushtruar i eshte...

Qeveria “dorëzohet” per ARMO -n . S’mund të ndërhyjmë

Kryeministri Edi Rama dy dite me pare deklaroi nga Fieri se Qeveria nuk mund të garantojë suksesin e ARMO-s.Bëhet fjalë për një sipërmarrje private dhe marrëdhënie privat me privat. Qeveria i ka të kufizuara...

Kapet 1 kg kokainë në autobusin e linjës Tiranë-Athinë, arrestohet shoferi

Një kilogram kokainë është bllokuar nga policia greke pasditen e të dielës në një autobus të linjës Tiranë-Athinë. Burime të policisë së Gjirokastrës thanë se lënda narkotike u gjet në mjetin e transportit të...

Dy shperthimet me eksploziv ne Fier kane tronditur dhe terrorizuar banoret.

Dy shperthimet me eksploziv ne Fier kane tronditur dhe terrorizuar banoret. Ne harkun kohor te javes qe sapo kaloi ne Fier kane ndodhur dy shperthime eksplozivi . Ne dy rastet eksplozivi eshte vendosur ne automjetet...

Sekuestrohet 1 ton kanabis, arrestohet Fieraku

Një operacion i përbashkët ndërkombëtar kundër trafikut të narkotikëve çoi në sekuestrimin e një gomoneje me me rreth 1 ton kanabis. Sipas burimeve zyrtare të policisë është arrestuar  skafisti, ndërkohë që është shpallur në...