Shuhet jeta e nje 14-vjeçari teksa rrinte në shezlong

  Një ngjarje e rëndë raportohet nga policia të ketë ndodhur në Durrës. Një fëmijë 14-vjeçar ka vdekur teksa ka qenë duke ndenjur në shezlong në plazh. “Më datë 15.07.2018, te “Shkëmbi i Kavajës”, duke pushuar në...

Hakerat grabisin 70 biznesmen ne Shqiperi gjatë vitit 2018

  Hakerat po shndërrohen në një rrezik serioz për llogaritë online të biznesit e qytetarëve në vend. Shefi i seksionit për krimet kompjuterike të Tiranës thotë për ABC News se transfertat e këtyre parave bëhen...

Fier:AKU gjoba bizneseve per munges te higjenes ushqimore

Autoriteti Kombetar i Ushqimit ka ushtruar  kontrolle per cilesine ushqimore ne qindra biznese ne Fier. Sipas drejtuesit te komanduar te AKU ne Fier Gezim Aliaj nga kontrollet e ushtruara ka rezultuar mbi 20 subjekte...

Mbyllet Vettingu për Gjykatën Kushtetuese

Në fund të procesit të vetingut, Gjykata Kushtetuese ka mbetur zyrtarisht vetëm me dy anëtarë. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi sot dhe Gani Dizdarin, anëtarin e fundit të Kushtetueses që kishte mbetur për...

Nje grua eshte hedhur nga kati i 8 i nje pallati

  Në Vlorë një grua e moshuar hidhet nga kati i 8. Një grua humbi jetën mesditën e sotme në qytetin bregdetar të Vlorës teksa u rrëzua nga një pallat. Ngjarja ka ndodhur në bulevardin Vlorë-Skelë,...

Franca eshte Kampione e Botes , fiton 4-2 ne finalen ndaj Kroacise

Franca ka fituar në Rusi 2018 duke u bërë për herë të dytë  fituese e Kupës e Botës në Futboll. Didier Deshamps e provoi herën e parë kur ishte kapiten i Francës dhe të dytën...