Punonjesi i policise Fier vret veten me armen e sherbimit

Fier Informacion paraprak Në datën 24.04.2018, pasi ka mbaruar shërbimin, ka vrarë veten me armën e shërbimit Oficeri i Patrullës së Përgjithshme të Rendit, shtetasi Kastriot Fafaj 46 vjeç, banues në fshatin Seman, Fier.Sipas burimeve tw...

Shqipëria me të ardhurat më të ulëta në Europë dhe ndër vendet me...

Shqipëria ka rendimentin për mbledhjen e të ardhurave më të ulëtin në Europë, por kjo nuk e ka penguar që të rrisë vazhdimisht borxhin publik, në nivelin më të lartë në rajon, por edhe...

Deshton tregu i ri bujqesor ne Fier.Largohen tregetaret

U ndertua r me qellimin per te unifikuar tregun bujqesor ne Fier por ky plan i bashkise sot ka deshtuar.Me nje kapacitet mbajtes prej rreth 102 tregetare ,ne mjediset e ketij ttegu sot zhvillojne...

9 persona te vrarë dhe 16 të plagosur pasi një furgon hyri permes këmbësorëve...

  Nëntë vetë janë vrarë dhe 16 të plagosur pasi një furgon i bardhë përplasi një grup këmbësorësh në Toronto, Kanada. Shifra u konfirmua nga Policia kanadeze. Shoferi i furgonit, i cili ia mbathi fillimisht,...

Fieri ne 5 Qarqet me numrin me te larte te aksidenteve ne rruge

Në muajin Mars 2018 numërohen 123 aksidente rrugore, nga 152 që ishin në Mars 2017, duke u ulur me 19,1 %. Aksidentet rrugore mujore, Mars 2014–Mars 2018 Në Mars 2018, numri i të aksidentuarve është...

I shpetoi shperthimit ne makine ne Fier, Ervin Memo tregon para hetuesve

Fier, 38 vjecari Ervin Memo para hetuesve: Kam vetwm konflikte pronash, nuk kam konflikte te tjera. "Nuk kam asnje lloj konflikti tjeter veç konflikteve per pronat". Keshtu mesohet te kete deklaruar para hetuesve 38-vjecari Ervin...