Ofendoi Putin, vritet nipi i Stalinit

98

Nipi i Stalinit, i cili sulmoi Vladimir Putinin si “pa tru” duke mbrojtur gjyshin e tij vrastar është gjetur i vdekur në një rrugë të Moskës.

Yevgeny Dzhugashvili, 80vjec , djali i fëmijës më të madh të tiranit Yakov, është gjetur i vrare në afërsi të shtëpisë së tij në Moskë

Shkaku i vdekjes nuk është shpallur menjëherë.

Dzhugashvili – i cili me krenari ka përdorur mbiemrin e vërtetë të Stalinit – ishte diplomuar në Akademinë e Inxhinierisë Zhukovsky Air Force në Moskë dhe ishte një mësues i lartë në Akademinë Voroshilov te Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura ruse në vitet 1980.