Njoftimet e policise Fier mbi ngjarjet dhe procedimet penale ne 24 oret e fundit!

332

Komisariati i Policisë Fier 

Më datë 26.11.2017, rreth orës 17:00, shtetasi Xh.S., 21 vjeç, banues në Patos, ka kallëzuar se në orën 16:00, në lagjen “Apolonia”, në vendin e quajtur “Globi”, e ka fyer një shtetas i cili lëvizte me mjetin tip “Land Rover”. Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier, për vlerësim.
Drejtoria Vendore e Policisë FierSeksioni kundër krimit ekonomik e financiar

Më datë 26.11.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier, për shtetasin, K.XH, 54 vjeç, banues në lagjen Dukas, Patos, pasi rreth orës 08:30, në aksin rrugor Fier-Patos, me mjetin tip “Sharon”, u kap duke transportuar pasagjer, pa liçensë përkatëse. Nenet 180 e 181 të Kodit Penal.