Një shqiptar ka vdekur në aeroport ne Itali në rrethana misterioze 

101

Një shqiptar në Itali ka vdekur në rrethana misterioze në aeroportin Malpensa në Milano. Sipas mediave vendase, viktima është një 44-vjecar shqiptar identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur. Shqiptari po ecte brenda terminalit të aeroportit i shoqëruar nga gruaja e tij, por në një moment ka humbur vetëdijen duke bërtitur me të madhe dhe hequr rrobat brenda në aeroport.

Pas kësaj ka ndërhyrë policia e cila ka neutralizuar shqiptarin, por brenda pak sekondash ai ka rënë në tokë pa ndjenja duke humbur jetën. Ekipet e aeroportit njoftuan ambulancën, por tashmë ishte shumë vonë për shqiptarin i cili humbi jetën pa pasur mundësi të transportohet në spital.
Ngjarja ka tmerruar qytetarët e pranishëm në aeroport, ndërsa ende nuk dihen shkaqet dhe motivet e veprimeve dhe vdekjes së shqiptarit. 44-vjecari shqiptar ndodhej në Milano prej pak ditësh, ndërsa në Malpensa ishte kthyer për të shoqëruar gruan e tij. Pritet ekspertiza mjeko-ligjore për të përcaktuar shkaqet e vdekjes.