Nje person me arme hap zjarr ne nje lokal ,3 te plagosur.

1845

Vlorë
Informacion paraprak…

Nje ngharje rende ka trondityr kete mbremje qytwtin bregdetar te Vlores

Rreth orës 22:05, një person ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të një lokali, për motive të dobëta.
Ngjarja ka ndodhur në zonën e ambulancës pranë një lokali, ku për pasojë kanë mbetur të plagosur 3 shtetas (dy prej tyre në këmbë, tjetri në njërin krah) :
1- M.Sh., 20 vjeç, banues në Vlorë.

2- Zhuver Sheka., 24 vjeç, banues në Vlorë.

3- F.K., 18 vjeç, banues në Vlorë.


Të dëmtuarit ndodhen në Spitalin Rajonal Vlorë, jashtë rrezikut për jetën.
Policia ka identifikuar autorin e dyshuar dhe po punon për kapjen e tij.
Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.