Nje i vdekur dhe 2 te plagosur ne nje aksidentin ne aksin Levan-Tepelene

1034

Një person ka humbur jetën, ndërsa dy të tjerë janë plagosur si pasojë e një aksidenti në aksin rrugor Levan-Tepelenë.
Aksidenti ka ndodhur pas mesnate pranë fshatit Buzëmadh, ndërsa një mjet tip ‘Benz’ ka dalë nga rruga duke u përplasur me bordurën anësore.
Fier!

Sipas informacionit te policise Fier

Më datën 08.09.2016, rreth orës 00:15 në aksin rrugor Levan-Tepelenë, në vendin e quajtur “Kthesa e Buzëmadhit”, mjeti tip Benz me targa Gj 1953 B i cili drejtohej nga shtetasi Graciano Mecaj, 25 vjeç, ka dalë nga rruga.
Për pasojë ka humbur jetën pasagjeri, shtetasi Gazmir Mecaj, 23 vjeç, banues në Cakran, Fier si edhe janë dëmtuar shoferi dhe pasagjeri tjetër, shtetasit Gazmir Mecaj, 25 vjeç, banues në Mallakastër dhe Orges Boraj, 20 vjeç, banues në Mallakastër të cilët ndodhen në Spitalin Rajonal Fier nën kujdesin e mjekëve.
Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të këtij aksidenti.