Ndoshta shumica prej jush janë zgjuar ndonjëherë në mëngjes dhe janë ndierë të lodhur.

55

Ndoshta shumica prej jush janë zgjuar ndonjëherë në mëngjes dhe janë ndierë të lodhur. Si rezultat, pjesa më e madhe e gjejnë shpëtimin tek filxhani i kafes për të filluar ditën mbarë. Megjithatë, kafja nuk është e shëndetshme për t’u konsumuar në mëngjes.

Për të përgatitur trupin për ditën e gjatë, keni nevojë të stimuloni punën e sistemit të tretjes që nga mëngjesi.

Provoni këtë pije dhe do të shikoni ndryshime pozitive në trup.
Përbërësit:
½ gotë lëng limoni
½ një gotë uthull molle
Një majë xhenxhefill organik

Të tre këto përbërës nxisin tretjen dhe ju sigurojnë që sistemi juaj do të ecë mirë gjatë gjithë ditës.
Këtë recetë mund ta përzieni me ujë për ta bërë më të lehtë për të gëlltitjen, në qoftë se nuk e pëlqeni shijen.

Një tjetër pije e përshtatshme përmban 10 gram proteina, vitaminë C dhe B, si dhe kalium.
Përbërësit:
¼ e boronica organike të ngrira
1 fetë xhenxhefil
2 gota spinaq organik

Përzieni të gjithë këto përbërës së bashku në një blender dhe shtoni pak ujë. Nëse përgatisni sasi të madhe nga kjo pije mund ta mbani në frigorifer

apple-1