Ndalohet 48 vjecari nga Ngjeqari , Roskovec, ishte shpallur ne kerkim

379

Fier

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, ndaluan shtetasin e shpallur në kërkim:

-Mitat Stani, 48 vjeç, banues në fshatin Ngjeqar, Roskovec.

Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Apelit Vlorë ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” parashikuar nga Neni 283/2 i Kodit Penal.

Në datën 06 Tetor 2017, në banesën e këtij shtetasi u gjet dhe sekuestrua 67.7 Kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva.