Meteoalb , ja çfarë pritet gjatë natës nga reshjet

212

Ashtu siç ishte paralajmëruar shumë qytetet dhe fshatra të vendit tashmë janë të mbuluara nga uji. Ndërkohë që Meteoalb, parashikon që edhe gjatë mbrëmjes së sotme si dhe natën do të kemi reshje shiu me intesntitet të lartë.

Ndërkohë që edhe nesër gjatë ditës reshjet e shiut do të vijojnë të bien në të gjithë territorin.

Ndërkohë që pritet që vetëm të premten në mesnatë të kemi ulje të reshjeve të shiut.Zonat me riskun me te larte te permbytjeve do te jete Jugu i vendit